O nas

Ośrodek Wypoczynkowy „Wielki Błękit” – usytuowany jest w sercu jednego z piękniejszych zakątków na Zachodnim Wybrzeżu Morza Bałtyckiego, w kameralnej miejscowości Łukęcin koło Pobierowa. Wybudowany w stylu modernistycznym obiekt, został „wtopiony” w idylliczną, otaczającą przyrodę, a panujący tu mikroklimat o wybitnych walorach dodatkowo sprzyja wypoczynkowi oraz ma pozytywne działanie na nasze zdrowie.

Obiekt znajduje się w otoczeniu sosnowego lasu, w sąsiedztwie piaszczystej plaży i morza, gdzie dojdziemy w około 3 minuty spacerem leśną aleją . Łukęcin położony jest w pasie nadmorskim pomiędzy Kołobrzegiem, a Międzyzdrojami.

Oferujemy 310 miejsc hotelowych w słonecznych pokojach z łazienkami i balkonami, w układzie:

  • pokój 2-osobowy
  • pokój 3-osobowy
  • rodzinne studio dla 3 lub 4 osób:
      • pokój 2-osobowy + pokój 1 lub 2-osobowy
  • 3-pokojowe apartamenty

OW Wielki Błękit

Posiadamy również pokoje z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Dysponujemy w pełni wyposażoną, nowoczesną Salą Konferencyjną. W przestronnej, komfortowej Sali Jadalnianej króluje bogactwo smaków i aromatów tradycyjnej kuchni polskiej, regionalnej oraz śródziemnomorskiej. Zarówno Sala Jadalniana jak i Konferencyjna są klimatyzowane i posiadają wyjście na taras.

Dla uatrakcyjnienia pobytu, Ośrodek oferuje swoim gościom teren rekreacyjny: boiska sportowe do siatkówki, koszykówki i badmintona, kort do tenisa ziemnego, Nordic Walking, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię rowerów, a także Salę Fitness oraz Salę Gier: bilard, snooker, tenis stołowy etc.

W okresie wakacji – dla uatrakcyjnienia pobytu – naszym gościom oferujemy bezpłatny udział w programie sportowo – rekreacyjnym prowadzonym przez instruktora.

Z myślą o najmłodszych gościach Ośrodka – przygotowano bawialnię, w której w okresie wakacji czynne jest „Wakacyjne Przedszkole”, gdzie pod opieką animatora realizowany jest atrakcyjny program dla dzieci.

http://www.panoramio.com/photo/25007227
fot. Rafał Ociepka

Bogata w zabytki architektury i kultury oraz walory przyrodnicze okolica oferuje bogatą paletę możliwości spędzania czasu, zgodnie z indywidualnymi potrzebami naszych gości: kąpiele morskie i słoneczne, przejażdżki rowerowe i konne , golf, rejsy statkiem, przejażdżki malowniczą trasą w zabytkowej kolejce wąskotorowej, wypożyczalnię sprzętu wodnego, zwiedzanie Wolińskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Żubrów – to jedne z wielu atrakcji.

Dla melomanów muzyki organowej i chóralnej – polecamy koncerty w wspaniałych wnętrzach Katedry romańsko – gotyckiej w Kamieniu Pomorskim, które odbywają się przez całe lato. W okresie wakacji organizowanych jest wiele imprez związanych z bogatą historią regionu m.in. niezwykle barwny Festiwal Słowian i Wikingów w Skansenie w Wolinie.
Można również skorzystać z ofert jedno i kilkudniowych wycieczek zorganizowanych po najciekawszych zakątkach regionu.

DSC_2964 certyfikat